İğne Oyası Yazma Kenarı

2015-08-11 00:53:00

anlatimli igne oyasi (2)anlatimli igne oyasi (3)anlatimli igne oyasidegisik igne oyasi yazma kenarien guzel igne oyasi yazma kenari modellerien guzel igne oyasi yazma kenarien guzel igne oyyasien yeni igne oyasi tulbenten yeni igne oyasi yazma kenari (2)en yeni igne oyasi yazma kenarien yeni igne oyasi yazma kenrien yeni igne oyasi yemenilerigne oyasi modelleri 2015igne oyasi yazma kenari modelleriigne oyasi yazma kenariigne oyasi yemenilerboncuk igne oyasi yazmaceyizlik igne oyasi yemeniler (2)ceyizlik igne oyasi yemenilerceyizlik igne oyasiceyizlik oya modelleriigne oyasi modelleri

İğne Oyası Yazma Kenarı Modelleri

Örgü alanında çok fazla tercih edilen iğne oyaları, en çok yazma kenarı , havlu kenarı,mevlüt ve namaz örtüsü modellerinde kullanılıyor. iğne oyası modelleri her gün farklı çeşitler ile bayanlara sunuluyor. Günlük kullanımlar için tercih edilen namaz örtüleri,yazma kenarları ve iğne oyası havlular aynı zamanda çeyizlerde ve hediyelik olarak da kullanılıyor. Özellikle mevlit günlerinde bu namaz örtülerinin şıklığına çok daha fazla dikkat ediliyor.

Her yörede farklı hikayeler ile yapılan iğne oyası namaz örtüleri, kişiye özel olarak her renk ve motiften hazırlanabilir. Uzun yıllar boyunca değer kaybetmeden günümüze kadar gelen iğne oyaları, her geçen gün daha da seviliyor ve tercih ediliyor. Emek verilerek yapılan en zor el işinden bir tanesi olan iğne oyası işi, zahmete katlanılır sonuçlar ile karşımıza çıkıyor. Bu alanda özellikle el becerisi olan bayanlar dahi bu alanda iyi iş çıkarabilmek için bir hayli pratik yapmak zorunda kalıyor.

İğne Oyası Modeller
İğne oyalı namaz örtüleri,iğne oyası yemeniler ve iğne oyası havlular, piyasada da oldukça fazla satılıyor. Fakat el emeğine biçilen fiyatlar oldukça dudak uçuklatıcı rakamlar ile karşımıza çıkıyor. Bu alanda becerisi olan bayanlar internet ortamında yayınlanan iğne oyası tülbentler yapım videolarını izleyerek tekniği öğrenebilirler. Bunun dışında becerisine güvenilen ve bu işin ücretini fazlasıyla hak eden tanıdıklar da tercih edilebilir.

İğne oyası başörtüler de diğer tığ işi oyalar gibi tülbentin kenarının kıvrılması ile yapılmaktadır. İğne oyası işi yaparken atılan düğüme çok dikkat edilmesi gerekiyor. Düğüm ne kadar sıkı olursa iğne oyası modelleri de o kadar muntazam bir görünüş kazanmış olacaktır. İğne oyası örnek mendilleri incelendiğinde, son dönemlerde ortaya çıkan modeller genellikle özgün motiflerden oluşmaktadır. Hamarat hanımların zaman içinde kendi becerilerini geliştirerek yaptıkları iğne oyaları, profesyonel anlamda özgün olan örneklerden oluşuyor. Bunun dışında geometrik motifler, çiçek motifleri, badem motifi, yaprak motifleri ve üçgen motif örnekleri de tülbent kenarları için tercih ediliyor.

0
0
0
Yorum Yaz